Dźwigi i suwnice

Suwnice i dźwigi zewnętrzne

Suwnice i dźwigi zewnętrzne muszą być odporne na działanie korozji i promieniowania UV. Operatorzy, którym zależy na niezawodności, potrzebują sprawdzonych powłok, niezależnie od warunków czy wielkości ładunku.
Produkty Teknos, jako najlepsze na rynku, pozwalają zawsze dobrać idealne rozwiązanie do każdego zastosowania.
W przypadku dźwigów pracujących pod gołym niebem, epoksydowe powłoki są nadal często używane, by zapewnić odpowiedni poziom trwałości mechanicznej.

Oprócz tego ,w zastosowaniach zewnętrznych, by chronić materiały przed korozją i promieniami UV, stosuje się powłoki poliuretanowe wraz z podkładami epoksydowymi.
Te produkty muszą być ekstremalnie trwałe i gwarantować najlepszą jakość.
Dźwigi często muszą pracować w najtrudniejszych warunkach pogodowych przy ogromnych obciążaniach, dlatego używa się podkładów bogatych w cynk, by zapewnić jeszcze większą odporność na korozję i dodatkowo wydłużyć okres eksploatacji.
Producentom dźwigów TEKNOS oferuje zarówno tradycyjne rozwiązania wielowarstwowe, jak i jednowarstwowe, które w połączeniu z właściwościami najnowszych produktów, zapewniają największą wydajność.
Farba epoksydowa TEKNOPLAST HS 150 zawierająca 70% substancji stałych, jest doskonałym rozwiązaniem dla większości suwnic wewnętrznych, natomiast poliuretanowa farba TEKNODUR COMBI 3560 zawierająca aż 92% substancji stałych, zalecana jest do suwnic zewnętrznych.

Używa się jej na cynkowym podkładzie i spełnia ona nawet najbardziej wymagające standardy firmy NORSOK.
We wszystkich krajach, w których Teknos prowadzi działalność, oferuje wszechstronne usługi techniczne i serwisowe.

Powrót
© TKF IMPA Farby Przemysłowe - Wszelkie prawa zastrzeżone