EPIRUSTIK 2000

Farba epoksydowa do gruntowania tiksotropowa, dwuskładnikowa, utwardzana w niskich temperaturach (od -10°C). Farba jest niewrażliwa na wilgoć podczas utwardzania. Ponadto może być nakładana na wilgotne i gorzej przygotowane podłoża. Po osiągnięciu 3 stopnia wyschnięcia (na dotyk), powłoka farby może być poddana okresowemu działaniu wody (np. deszczu).

Do gruntowania oraz samodzielnego zabezpieczania (w przypadku, gdy nie są wymagane wysokie walory dekoracyjne powłoki): konstrukcji stalowych i aluminiowych eksploatowanych w atmosferze morskiej i przemysłowej a także konstrukcji i elementów stalowych eksploatowanych w zanurzeniu. Do renowacji starych powłok: olejnych, alkidowych, poliwinylowych, akrylowych, epoksydowych i poliuretanowych.

Powłoka elastyczna i wytrzymała mechanicznie. Powłoka odporna na działanie wody, wody morskiej, roztworów soli i alkaliów, ropy naftowej, oleju opałowego, napędowego i silnikowego, benzyny oraz niektórych rozpuszczalników organicznych. Powłoka odporna na działanie czynników występujących przy katodowej ochronie konstrukcji.

© IMPA Farby Przemysłowe - Wszelkie prawa zastrzeżone